TERAZ TYLKO 290zł ZAMIAST 400

Jeśli tekst Ci się nie spodoba NIC NIE PŁACISZ!!

Płatność dopiero po akceptacji treści.

ZADZWOŃ : 730 532 578

ZAPRASZAM DO TWÓRCZEGO PRZEROBIENIA PONIŻSZEGO TEKSTU W ZALEŻNOŚCI OD TEGO KOGO ZEGNAMY. 

ZAMIAST MAMA MOŻE BYĆ: TATA, DZIADEK, BABCIA - TRZEBA JEDNAK NIECO ZMODYFIKOWAĆ TREŚĆ.

TEKST JEST CIEKAWY, NIEBANALNY, NIESPOTYKANY NIGDZIE INDZIEJ.

PRZYKŁAD NIEBANALNEGO POŻEGNANIA 

 

Za wcześnie

Za wcześnie Mamo…. 

 

Za wcześnie zaczęła znikać z Twoich oczu ta charakterystyczna iskra. Za wcześnie przestałaś się uśmiechać przez cały dzień i tańczyć przez całą noc. Za wcześnie przestałaś czytać w każdej wolnej chwili i za wcześnie ucichł Twój śpiew…a tyle wnucząt czekało na kołysankę.

 

Za wcześnie musiałaś przestać pracować. Praca była Twoim powołaniem. Zawsze dawałaś z siebie więcej niż musiałaś. Tam, gdzie pracowałaś, zawsze tak szybko zjednywałaś sobie wszystkich wokół. Byłaś niezastąpionym pracownikiem w miejscu pracy, ale i poza nim.

Podchodziłaś na ulicy do każdej starszej osoby, która wyglądała na zagubioną. Po prostu pomagałaś, od tak, naturalnie. Kochałaś ludzi, a oni Ciebie.

 

Za wcześnie opuściłaś dom, nasz dom, w którym zawsze było Cię pełno. Czasem wydawało się, że jesteś w kilku miejscach naraz, bo to Ty nas tuliłaś do snu, Ty pomagałaś w nauce, Ty dbałaś o porządek i o to, żeby kuchnia pachniała ciastem. Ty kupowałaś ubrania nam i tacie i Ty dbałaś o zdrowie nas wszystkich. Nigdy nie narzekałaś. Twoje pokłady energii były nieskończone.

Za wcześnie tata został sam.

 

Za wcześnie straciliśmy mamę. Naszą ukochaną, cierpliwą i oddaną mamę. Mamę wrażliwą na nasze potrzeby i zawsze broniącą nas jak lwica. Mamę, która zabierała na mecz. Mamę, która delikatnie rozczesywała włosy. Mamę, która spełniała marzenia. Mamę, dla której byliśmy najważniejsi, która wybaczała nam słabości i potknięcia. Opowieści o tym, jak bardzo byliśmy chciani i kochani w dzieciństwie zawstydzały. Teraz świadomość, że osoba, dla której byliśmy centrum wszechświata odeszła, pozostawia bolesną pustkę.

 

Za wcześnie nasze dzieci straciły babcię. Uwielbiałaś wszystkie dzieci, uśmiechałaś się do każdego malucha w wózku i tak bardzo chciałaś mieć wnuki. Trudno wybaczyć losowi, że te wnuki ledwo poznałaś. Nie dowiedziałaś się jacy są i co lubią. Nie widziałaś, jak rosną. Byłabyś babcią znoszącą największe zamieszanie i bałagan z uśmiechem. Czytałabyś w nieskończoność tę samą książeczkę i śpiewałabyś piosenki na zamówienie. Miałabyś kolekcję laurek. Mówiłabyś: „Wy wychowujcie, a ja będę rozpieszczać”.

Za wcześnie...Mamo. Za wcześnie choroba zaczęła Ci odbierać samą siebie. Z tym się nigdy nie pogodzimy, ale Twoje odejście, choć boli, przyjmujemy ze spokojem. Bo Ty już na ten spokój zasłużyłaś.

 

Nie martw się, zawsze będziemy mieć siebie, zawsze będziemy wspierającym się rodzeństwem. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach a Twoje wnuki będą wiedzieć, że miały wspaniałą babcię, która ich bardzo kochała.

Kochamy Cię Mamo...Odpoczywaj.

 

PONIŻEJ PODAJĘ DWA PRZYKŁADY JAK SAMODZIELNIE NAPISAĆ MOWĘ. KORZYSTAJĄC Z NICH ZAPRASZAM TAKŻE NA POZOSTAŁE PODSTRONY, GDZIE ZNAJDZIESZ PRZYDATNE CYTATY, POEZJĘ CZY SENTENCJE, KTÓRE UPIĘKSZĄ FORMĘ.

 

OCZYWIŚCIE TO TEKST SPECYFICZNY, TRZEBA UŻYWAĆ WŁAŚCIWYCH POŁĄCZEŃ WYRAZOWYCH, OPANOWAĆ FLEKSJĘ I FRAZEOLOGIĘ. JAK KTOŚ MA TROCHĘ TALENTU I CZASU TO MOŻNA, KORZYSTAJĄC Z PODPOWIEDZI NA PODSTRONACH, NAPISAĆ SAMEMU. TEKST POŻEGNALNY MUSI BYĆ WYSOKIEJ JAKOŚCI - TO NASZE OSTATNIE SŁOWA PO STRACIE BLISKIEJ OSOBY. BĘDĄ PAMIĘTANE PRZEZ DŁUGIE LATA. KWIATY I WIEŃCE ZWIĘDNĄ PO KILKU DNIACH, A WSPOMNIENIA POZOSTANĄ. POCZYTAJ OPINIE O MOICH PRZEMOWACH.

 

JEŚLI JEDNAK CZUJESZ, ŻE TO NIE TO, ALBO IDZIE CI CIĘŻEJ NIŻ POWINNO - ZAPRASZAM DO KONTAKTU. CHĘTNIE POMOGĘ. WIEM, JAK W TEJ CHWILI TRUDNO JEST SKUPIĆ MYŚLI. 

TO CO W INNYCH OKOLICZNOŚCIACH BYŁOBY ŁATWE - TERAZ JEST BARDZO UTRUDNIONE.

 

JEŻELI SIĘ WAHASZ, BO NIE WYPADA ABY OBCA OSOBA PISAŁA O TAK INTYMNYCH TEMATACH I UCZUCIACH - TO WIEDZ, ŻE JA TYLKO UBIERAM W SŁOWA I NADAJĘ SZYK ZDANIOM.  CAŁA TREŚĆ, OPIS UCZUĆ, TĘSKNOT - WSZYSTKO POCHODZI OD CIEBIE. TO TWOJE SŁOWA. JA PRZECIEŻ NIE ZNAM OSOBY, O KTÓREJ PISZĘ. SAM NICZEGO NIE WYMYŚLĘ. PISZĘ PO ROZMOWIE Z TOBĄ I UŻYWAM TWOICH SŁÓW. DLATEGO TEN TEKST BEDZIE JAK NAJBARDZIEJ OD CIEBIE, A NIE ODE MNIE.

 

DLATEGO W KAŻDEJ CHWILI MOŻESZ DO MNIE ZADZWONIĆ - JA NAPISZĘ CI PRZEMOWĘ PROFESJONALNIE, PIĘKNIE I WZRUSZAJĄCO. TAK, ABY WSZYSCY WIEDZIELI, JAK WAŻNĄ OSOBE ŻEGNAMY I ILE DLA CIEBIE ZNACZYŁA. ZNAM SIĘ NA TYM. ROBIĘ TO CODZIENNIE. JESZCZE ŻADEN MÓJ TEKST NIE ZOSTAŁ ODRZUCONY. NIE BĘDZIE ON WEDŁUG PONIŻSZEGO WZORU. DOPASUJĘ GO DO TWOICH WYMAGAŃ. BĘDZIE WYJĄTKOWY -  JEDYNY I NIEPOWTARZALNY. ZROBI WRAŻENIE, GWARANTUJĘ.

 

DAJĘ PEŁNĄ GWARANCJĘ SATYSFAKCJI. PŁACISZ DOPIERO JAK ODSŁUCHASZ NAPISANY PRZEZE MNIE TEKST I PODOBA CI SIĘ. JEŚLI SIĘ NIE PODOBA - NIE PŁACISZ.

 

 

SATYSFAKCJA GWARANTOWANA.

TEL. 730 532 578

 

730 532 578

TU ZAMÓWISZ WYJĄTKOWE I OSOBISTE POŻEGNANIE. TEL:

KONTAKT@MOWAPOGRZEBOWA.PL

730 532 578

PRZYKŁAD MOWY POGRZEBOWEJ Z UŻYCIEM UTWORU POETYCKIEGO

 

 

 

Droga Rodzino,

Szanowni zebrani.

 

Oto słowa poety, które dobrze podsumowują nasze dzisiejsze nastroje:

 

„Oto już jesień i pora umierać,

pożółkłe liście wiatr strąca i miecie,

drżące gałęzie do naga obdziera,

chór, gdzie sto ptaków modliło się w lecie.

Ja jestem zmierzchem dnia, który się skłania

ku zachodowi i w ciemności brodzi.

Noc, siostra śmierci oczy mi przysłania

i wkrótce z całym światem mnie pogodzi.

A jeśli kochasz, choć prawdę dostrzegniesz,

kochasz tym bardziej, im rychlej odbiegniesz

 

                                      - Szekspir  Sonet 71

 

 

         

          Teraz warto przedstawić osobę Zmarłego, jego pochodzenie, kilka słów życiorysu, można wspomnieć i wymienić ważne dla Niego osoby z rodziny czy przyjaciół.

 

 

          Można odnieść się do naszych emocji po stracie, przytoczyć istotne dla rodziny i bliskich wydarzenia związane z Nim, powiedzieć o pasjach i zainteresowaniach, pełnionych rolach życiowych czy zawodowych. Dobrze jest dostosować ton pożegnania do osobowości Zmarłego i tego jak był postrzegany przez otoczenie. Warto przypomnieć jakąś anegdotę, która pozwoli przywołać wspomnienia. Pamiętajmy, że wszystko co piszemy powinno mieć akceptację Jego najbliższych.

 

 

          Na zakończenie można podziękować uczestnikom ceremonii pożegnalnej i ewentualnie poprosić ich o modlitwę za pokój duszy Zmarłego i pamięć o Nim oraz miejscu gdzie spoczywa. Samo zakończenie powinno odznaczać się wyraźnym akcentem i ewentualnie podpisem narratora lub narratorów (jeśli piszemy w imieniu grupy ludzi).

 

  

          Takie pożegnanie należy przygotować odpowiednio wcześniej, aby osoba, która będzie je przedstawiała mogła się z nim zawczasu zapoznać. Sam preferuję używanie większej czcionki (14pkt), która umożliwia położenie kartki z wydrukiem na pulpicie czy stole i wygodne czytanie z większej odległości.

WZÓR DO NAPISANIA SAMODZIELNIE MOWY POGRZEBOWEJ 

 

           Rozpoczęcie/przywitanie obecnych

 

Szanowna Rodzino, Drodzy zebrani: krewni, znajomi, sąsiedzi, przyjaciele.

 

          Cel przemówienia

 

Spotkaliśmy się, aby pożegnać śp. ….. . Jego/jej śmierć jest wielkim bólem dla nas wszystkich.

Trudno zacząć, choć chciałoby się powiedzieć bardzo wiele, brakuje jednak słów – żadne z nich nie wyrażą bólu jaki w nas pozostaje po tej stracie.

Zebraliśmy się tutaj, ponieważ chcemy w ten sposób oddać hołd zmarłemu/zmarłej, a także przypomnieć wszystkim dobroć i wielkoduszność śp. ...

 

          Wspomnienie zmarłego/zmarłej

 

Wszyscy dobrze znaliśmy śp…..Przez wiele lat nasze drogi splatały się ze sobą i ciągle trudno jest uwierzyć, że to już przeszłość. Wspaniały, niepowtarzalny człowiek, wierny mąż, kochający ojciec/matka, wspaniały przyjaciel, życzliwy sąsiad.

Kochał życie i cały świat. Żadne słowa nie są w stanie oddać naszego bólu po stracie.

 

          Przypomnienie zasług/osiągnięć

 

Człowiek wielkiego serca i wielkich zasług. Najbliżsi zawsze mogli na niego liczyć. W trudnych czasach zdobył niezbędne wykształcenie. Wkrótce założył rodzinę i wychował …dzieci oraz wnuków, które wszystkie tu są z nami i żegnają zmarłego. Przez wiele lat pracował w … gdzie przeszedł wszystkie szczeble awansu zawodowego. Nagrodzony odznaczeniami/medalami/dyplomami. Nigdy nie odmawiał pomocy potrzebującym. Wiele osób właśnie jemu zawdzięcza swoje osiągnięcia i sukcesy.

 

            Podziękowanie

 

W imieniu całej rodziny dziękuję za pomoc, wsparcie i liczne przybycie

 

          Informacje dodatkowe

 

Tutaj, wykorzystując możliwość przekazu informujemy zebranych o np. rezygnacji z kondolencji, możemy przypomnieć dalsze szczegóły ceremonii i podajemy inne informacje. Także specjalne podziękowania np. imienne jeśli kogoś w ten sposób chcemy wyróżnić.

 

JAK NAPISAĆ MOWĘ POGRZEBOWĄ (LAUDACJĘ)

 

 

•        Rozpoczęcie/przywitanie         

•        Cel przemówienia

•        Wspomnienie zmarłego/zmarłej

•        Przypomnienie zasług/osiągnięć

•        Podziękowanie

•        Informacje dodatkowe

MOWA POGRZEBOWA

WZÓR